Jaki rodzaj drewna wybrać na meble?

Z całą pewnością wybór odpowiedniego materiału (gatunku drewna) , z którego wykonany zostanie mebel nie jest łatwym zadaniem. Jest wiele czynników na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wybór właściwego gatunku drewna. Wynikają one nie tylko z jego naturalnej budowy (barwa, rysunek, sęki), ale także z otoczenia w jakim będzie stał mebel (kolorystyka).

Proponowane rodzaje drewna:

1. Dąb – drewno dębu jest idealnym materiałem do produkcji mebli. Jest twarde, odporne na codzienne użytkowanie, ciężkie i wyjątkowo trwałe. Charakterystyczne dla drewna są sęki – zazwyczaj małe, licznie występujące o ciemnym zabarwieniu oraz wyraźny rysunek.

2. Brzoza – drewno brzozowe należy do gatunku drzew beztwardzielowych. posiadające cenne właściwości mechaniczne: mocne, dość twarde, łatwe w obróbce. Ze względu na swój srebrzysty połysk sprawia wrażenie trójwymiarowości rysunku drewna.

3. Palisander – drewno twardzielowe o zabarwionej twardzieli. Palisander jest ciężkim i twardym drewnem o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Jego struktura bardzo dekoracyjna, wyrazista, z wyraźnym usłojeniem (nieregularne czarne słoje mające charakter oleisty).